Jak stworzyć kurs online i zarabiać w internecie na swojej wiedzy

Zdajesz sobie sprawę z faktu, że żyjesz w czasach możliwości, których nie miał nikt przed Tobą? Nigdy do tej pory nie było tak łatwo stworzyć biznes online i dotrzeć do niszy swoich klientów, czyli ludzi chętnie płacących za to, że dzielisz się z nimi wiedzą. A uwierz mi, masz w sobie wartościowe rozwiązania, zaraz się o tym przekonasz.

 

Zastanów się, czy możesz odpowiedzieć “TAK” na chociażby jedno z poniższych pytań:

  • Czy ludzie zwracają się do Ciebie po radę?
  • Czy Twoi klienci kupują od Ciebie, bo oprócz sprzedaży produktu lub usługi, znasz odpowiedzi na ich pytania?
  • Czujesz wewnętrzne poczucie misji, aby podzielić się swoimi doświadczeniami?
  • Tworzysz treści takie jak: filmy, blog, ebooki, książki?
  • Uczysz ludzi offline czyli na szkoleniach stacjonarnych, warsztatach lub 1 na 1?
  • Doradzasz zawodowo jako coach lub konsultant? 

Jeżeli chociażby na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi “TAK”, to oznacza, że możesz naprawdę dobrze zarabiać online, tworząc swój własny kurs. I uwaga, możesz to zrobić, nawet jeżeli Twoja znajomość obsługi komputera jest znikoma i panikujesz przed kamerą! W takim przypadku, po prostu czytaj dalej, aby nie przegapić cennych informacji.

Kto może stworzyć kurs online?

Do niedawna stworzenie materiałów edukacyjnych było zarezerwowane dla dość elitarnego grona. Między innymi utytułowanych pracowników uczelni, ludzi z ogromnymi sukcesami w danej dziedzinie (autorzy książek sprzed lat) lub osób posiadających spore środki na nagranie i dystrybucję materiału wideo. Jednak w dobie Internetu, te ograniczenia zniknęły, a koszty drastycznie się obniżyły.

Dzisiaj każdy jest w stanie zbudować autorytet i społeczność wokół określonej problematyki. Wystarczy do tego strona www, kanał social media i baza email. To podstawowe narzędzia, budowania biznesu online, prostsze w obsłudze niż Ci się wydaje.

Drastycznie spadły również ceny i dostępność technologii. Tworzenie i propagowanie kursów w formie tekstu, audio czy wideo może być darmowe. A przy drobnych nakładach możesz wejść na poziom profesjonalnej jakości. Kiedyś ekipa filmowa, montaż i produkcja nośników były w cenie dobrego auta.

Ok, bariery już nie istnieją, ale kto szybko i łatwo stworzy dochodowy kurs online?

Ekspert / autorytet w swojej dziedzinie – jeżeli w branży masz już wyrobioną markę, kursy online będą dla Ciebie kropką nad “i”, potwierdzającą pozycję i dającą 3 wolności.

Przykład: Ola Gościniak – Jestem Interaktywna. Ola napisała książkę oraz stworzyła serię kursów o tworzeniu stron i sklepów internetowych krok po kroku. Wcześniej osiągała sukcesy jako freelancerka, jednak dzięki kursom i popularności w sieci, z jej wiedzy korzysta kilkutysięczna społeczność!

Aspirujący ekspert – jeszcze Cię nie znają, ale masz wiedzę i ambicję? Dla Ciebie również jest miejsce wśród twórców programów edukacyjnych online. Co więcej, skrócą i przyspieszą Twoją drogę do grona autorytetów.

Przykład: Marta Smith i Marta Baczewska-Golik to moje dwie kursantki. Stworzyły wspólnie projekt Kobieca Strona Inwestowania, dzieląc się swoim doświadczeniem nt. zarabiania na nieruchomościach. Obecnie posiadają 6 kursów i dziesiątki innych produktów cyfrowych.

Przedsiębiorca – prowadząc biznes online lub tradycyjny, na pewno masz klientów, którzy skorzystają na Twojej wiedzy lub wręcz jej potrzebują. Daj im ją w formie kursu. To dodatkowe źródło dochodu i mocny punkt wyróżniający Cię na tle konkurencji.

Przykład: Nadia Poliszczuk (Synergy Beauty Business School) to kolejna moja klientka. Była wielokrotną mistrzynią stylizacji rzęs oraz instruktorką. Dzisiaj dzięki kursom online uczy tej sztuki na dużo większą skalę, docierając do większej ilości kobiet. Również takich, które nie były w stanie przyjechać na warsztat stacjonarny.

Pasjonat – jeżeli jakiś temat budzi w Tobie emocje i nie możesz przestać o nim mówić, to z pewnością wiele osób chętnie zapłaci, aby posłuchać. Nie każdy jak Ty chce poświęcać lata na zbieranie informacji, chcą mieć to na już.

Przykład: Maciej Chądzyński. Jest pasjonatem i trenerem squasha, a także założycielem Polskiej Federacji Squasha i Polskiego Związku Squasha. Obecnie stawia pierwsze kroki, aby zarabiać na swojej wiedzy o tym sporcie przez Internet.

Doświadczona osoba – posiadając doświadczenie w dowolnym temacie, możesz podzielić się nim z ludźmi, którzy zaczynają podobną drogę kariery. Jeżeli możesz komuś ułatwić biznes, pracę lub życie, ludzie będą Cię słuchać.

Przykład: Twoja Dochodowa Szkoła Online stworzona przez moich kursantów Olgę i Michała Wilczyńskich prowadzi kursy i szkolenia dla właścicieli szkół językowych. Pokazują innym przedsiębiorcom, jak sami stworzyli i prowadzą swoją szkołę językową.

Jak widzisz, edukowanie swojej grupy docelowej online to naturalny krok w ewolucji biznesów. Wcześniej czy później każdy będzie musiał zaistnieć w sieci i mieć wartościową treść dla klientów. (A tak naprawdę to już jest najwyższy czas, aby to zrobić!)

Poznaj schemat tworzenia i sprzedaży kursów online w jednym miejscu

Od 6 lat wdrażam najlepsze praktyki oraz schematy, jak tworzyć i promować kursy, uczę się od topowych marketerów z całego świata. Dlatego dzisiaj Ty nie musisz tego robić. Nie musisz wydawać dziesiątek tysięcy dolarów za szkolenie w USA, nie musisz zastanawiać się, jak to przełożyć na polskie warunki, ani popełniać błędów początkujących. Przekażę Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zarobić na pierwszym kursie online w jedyne 3 dni. Właśnie tyle trwa II edycja jedynego biznesowego szkolenia o kursach online w Polsce – Kampania WOW, które mam przyjemność organizować i prowadzić dla osób takich jak TY.

Przejdź ze mną krok po kroku przez proces planowania kursu online i kampanii sprzedażowej

Na szkoleniu poznasz kompletną ścieżkę prowadzącą do wolności, jaką daje dochodowy kurs online. Zrozumiesz, jak działa ten rynek, jakie mechanizmy w nim działają i co powoduje, że ludzie coraz chętniej sięgają po programy edukacyjne dostępne w sieci. Dla moich klientów generowałam wyniki sprzedaży sięgające 1 mln złotych w 15 dni kampanii. Dziesiątki osób po moich kursach regularnie osiągają rezultaty w postaci 30-50 tys. złotych w jednej kampanii. Dlatego dzisiaj z taką pewnością piszę o tym, że Ciebie również tego nauczę. Jeżeli tylko dołączysz do Kampanii WOW 7-9 czerwca 2019 w Warszawie.

Zaczniemy od stworzenia konspektu twojego pierwszego lub nowego kursu, jeżeli już masz jakieś na koncie. Od wygenerowania i wyboru pomysłów po zaplanowanie treści na każdą lekcję, jaką zawrzesz w kursie. Otrzymasz tak konkretne instrukcje i zeszyt ćwiczeń, że po prostu wypełnisz tabelkę, która stanie się dla Ciebie scenariuszem produktu.

Drugim, bardzo ważnym krokiem będzie zaplanowanie kampanii promocyjnej i sprzedażowej. Wiem, że się powtarzam, ale po raz kolejny mam dla Ciebie praktyczną wiedzę i schematy GOTOWE DO STOSOWANIA. Nie musisz wymyślać koła na nowo, wystarczy, że skorzystasz z formuły, która dla mnie, klientów mojej agencji i moich kursantów przyniosła łącznie miliony złotych obrotu.

Case study na scenie

Nie jestem gołosłowna. Na stronie ze szczegółami szkolenia Kampania WOW możesz zobaczyć wypowiedzi uczestników poprzedniej edycji. Jednak wiem, że to wciąż może być dla Ciebie za mało, aby uwierzyć, że Ty też możesz. Dlatego kilku absolwentów pojawi się na scenie i opowiedzą historię swoich sukcesów, aby unaocznić Ci, co jest możliwe. Niedawno zasiadali na sali jako uczestnicy, a teraz pokazują swoje efekty i sprawiają, że jestem z nich dumna.

Doświadczenie + motywacja

Ważnym elementem szkolenia, poza praktycznym podejściem i procesem, który przejdziesz będzie potężna dawka motywacji i zmiany nastawienia. Wiem, że to również jest potrzebne, aby pomóc Ci uwierzyć w swoje możliwości i ruszyć do działania. Możesz więc liczyć na moje doświadczenie i wsparcie. Sama byłam na Twoim miejscu, przeprowadziłam na drugą stroną wielu kursantów i chętnie pomogę również Tobie zbudować dochodowy biznes online.

Gość specjalny – Paweł Tkaczyk

Prelegentem na Kampania WOW będzie Paweł Tkaczyk we własnej osobie. To bardzo dobrze znany w Polsce strateg marketingowy. Jego zadaniem będzie przekazanie Ci praktycznych zasad tworzenia marki osobistej w sieci, opowiadania swojej historii i ułatwieniu sprzedaży produktów.

>> Kup swój bilet na szkolenia Kampania WOW <<

Chcesz jeszcze w tym roku stworzyć i sprzedać kurs online?!

Mam nadzieję, że skoro wciąż czytasz, to doskonale rozumiesz, jak wielkie możliwości zarabiania i uwolnienia się od ograniczeń tradycyjnego biznesu lub etatu da Ci własny kurs online. Dlatego nie ma sensu czekać dłużej. Na kolejnej edycji Kampanii WOW to TY możesz pojawić się i opowiedzieć historię swojego sukcesu… Co Ty na to? Kliknij tutaj i dołącz do nas!

 

Podsumowując, 7-9 czerwca 2019 podczas Kampanii WOW:

  • Poznasz proces tworzenia kursu online.
  • Nauczysz się schematy promowania i sprzedaży kursu.
  • Dowiesz się, co i jak robić, krok po kroku, aby stworzyć i sprzedać własny kurs online.
  • Zdobędziesz wiedzę o tym, jak w powtarzalny sposób sprzedawać swoją wiedzę.

Kampania WOW to największe w Polsce biznesowe szkolenie o kursach internetowych. Jest kompleksowym zestawem wiedzy, motywacji i umiejętności potrzebnych obecnemu lub przyszłemu twórcy. Nie musisz jak ja, szukać przez lata rozwiązań i płacić w dziesiątkach tysięcy dolarów. Przyjedź i dowiedz się wszystkiego w 3 dni, w rewelacyjnej atmosferze.

 

Magdalena Pawłowska – ekspert online marketingu, autorka #1 bestseller “Jedna kampania do wolności”, host podcastu Marketing MasterClass, twórca kursów online i szkolenia Kampania WOW. Więcej na www.magdalenap.com  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.