Nową siedzibę i magazyn wysokiego składowania w Sokołowie pod Warszawą otworzyła firma Marani 1915, jeden z najstarszych gruzińskich producentów alkoholi W uroczystości, która odbyła się w ostatnią sobotę udział wziął m.in. ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili oraz prezes Marani 1915 Vano Makhniashvili.
Spcjalnie z Gruzji przybyli też: Zurab Ramazashvili, współwłaściciel J.S.C. „Telavi Wine Cellar”, posiadającej prawa do marki Marani oraz Zurab Bubuteishvili – właściciel J.S.C. „Sarajishvili” – najstarszego gruzińskiego producenta brandy.
Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać występy gruzińskiego zespołu, pokaz ludowych tańców gruzińskich, skosztować tradycyjnej gruzińskiej kuchni i doskonałych win Marani oraz brandy Sarajishvili.
To ważne wydarzenie dla Gruzji, Polski rynek jest dla nas bardzo ważny, przez Polskę wiedzie nasza droga do Unii Europejskiej – mówił ambasador Gruzji, Ilia Darchiashvili, przypominając, że w tym roku zarówno Polacy, jak i Gruzini, obchodzą stulecie niepodległości.
Obecnie w Polsce sprzedawanych jest ponad pół miliona butelek win Marani rocznie, ale w tym roku ta liczba wzrośnie do 700 tys. butelek. Nowy magazyn jest przygotowany na przyjęcie nawet miliona butelek. – mówi Zurab Ramazashvili, współwłaściciel J.S.C. „Telavi Wine Cellar”.
Gruzja jako kierunek turystyczny od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Polaków co przekłada się także na popularność gruzińskiej kuchni i win w Polsce. Działająca na polskim rynku od 14 lat firma Marani 1915 sp. z o. o. jest oficjalnym przedstawicielem J.S.C. „Telavi Wine Cellar”, jednego z najstarszych gruzińskich producentów win i alkoholi wysokoprocentowych.
O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kacheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kacheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/