Lampa nie tylko oświetla dom, ale przede wszystkim tworzy jego nastrój. Jest nie tylko przedmiotem praktycznym, ale dzięki różnorodności swoich kształtów potrafi być dziełem sztuki, nadać niebanalny styl, mieć wpływ na wystrój całego domu. Są tacy, którzy uważają, że lampy są dla domu tym, czym biżuteria dla kobiety.
Taki pogląd wyznaje również szczecińska artystka, pani Izabela Kołwzan, spod ręki której wychodzą takie właśnie małe dzieła sztuki. Szczególnym miejscem w domu jest niewątpliwie stół. Przy stole tworzą się marzenia, plany, powstaje nasza historia. To miejsce spotkań, które nas przyciąga i zbliża. Właśnie dlatego to szczególne miejsce potrzebuje odpowiedniej oprawy – oświetlenia. Szczególną inspiracją dla pani Izabeli są liczne podróże do Włoch oraz przyroda zarówno ta włoska, jak i nasza, rodzima, jej formy, kształty, barwy. – Połączenie jest dla mnie kluczem do tworzenia lamp, w których linie proste czarnych i srebrnych profili łączą się klimatem delikatnych koronek i kwiatów, plastrów miodu z ich heksagonalnym kształtem pól. Dzięki nim moje lampy żyją, roztaczają piękną aurę i przyjemny klimat. Po dotknięciu czuje się delikatne drganie, szkło układa się miękko i faluje pod palcami. Wraz z każdą porą dnia inaczej wyglądają załamania szkła, widać je zarówno przy zgaszonym, jak i zapalonym świetle. Stanowią nietuzinkową dekorację okna, stołu oraz np. recepcji hotelowej. Tworzą nastrój ciepła i przytulności, stają się po prostu sercem pomieszczenia, w którym się znajdują. – Proponuję klientom wyjątkowe lampy, szczególną kolekcję, aby każdy mógł je idealnie dopasować do swojego wnętrza, łącząc np. klimat loftu z romantycznym, art-deco z nowoczesnym, minimalistycznym designem. Zależy mi, aby klient otrzymał ode mnie rzecz nietuzinkową, oryginalną i unikatową. Szkło to materiał, który wymaga specjalnego traktowania, ze względu na swoją kruchość, a także przezroczystość. Moje zainteresowanie szkłem zaczęło się od podpatrywania produkcji bombek choinkowych w byłej Spółdzielni Pracy Ozdób Choinkowych na Powstańców Wlkp. w Szczecinie, gdzie pracowała moja mama jako chemik. Powoli szkło stawało się również moją pasją. Ta pasja przerodziła się w pracę i została ze mną aż do dzisiaj. Ukończenie Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pozwoliło mi „rozwinąć skrzydła”, uwierzyć w swój talent i umiejętności.
To, co jest najbardziej niezwykle w pracach pani Izabeli to ich wyjątkowość – idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują czegoś więcej niż modne logo na przedmiotach, którymi się otaczają. Pracownia Kolwzandesing działa od 16 lat, aktualnie mieści się przy ulicy Białostockiej w Szczecinie.