IRVIN D. YALOM
Leżąc na kozetce
tłumaczenie: Marzenna Rączkowska
premiera: 13.04.2022
Prowokacyjna eksploracja niezwykłych relacji, jakie trzej terapeuci tworzą ze swoimi pacjentami.
Seymour jest tradycyjnym terapeutą, który zaciera granicę przyzwoitości seksualnej w relacjach z pacjentką.
Prześladowany zachowaniami obsesyjno-kompulsywnymi Marshal ma kłopoty z rolą, jaką w jego życiu odgrywają pieniądze.
Powodowany wiarą w psychoanalizę i szczerą chęć pomocy, Ernest opracowuje radykalnie nowe podejście do terapii. Polega ono na całkowicie otwartej i uczciwej relacji z pacjentem. Jego eksperyment może się zakończyć katastrofą.
Uznany pisarz i psychiatra Irvin D. Yalom prowokuje przedstawieniem zróżnicowanych więzi, jakie łączą psychoterapeutę i pacjenta. Odsłania wiele kłamstw, które padają zarówno na kozetce, jak i poza nią, oraz nęci czytelnika ukazaniem obrazu wnętrza umysłu psychoanalityków. Ta książka fascynuje, wciąga i wzrusza. Leżąc na kozetce jest powieścią odkrywającą niezwykłość bycia człowiekiem i wiarę w odkupienie ludzkości. Przemieni nasze poglądy na temat terapii i ludzi, którym powierzamy nasze uzdrowienie.
Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Jeden z głównych przedstawicieli egzystencjonalnego podejścia w psychoterapii. Autor wielu powieści i podręczników psychologicznych. Do najbardziej popularnych należą: Psychoterapia egzystencjonalna, Kat miłości, Mama i sens życia, Istoty ulotne, Kuracja według Schopenhauera, Leżąc na kozetce.
Wilcze lato
tłumaczenie: Iwona Jędrzejewska
premiera: 13.04.2022
dostępna również w audiobooku
lektor: Wojciech Żołądkowicz
Pierwsza część nowego cyklu autora bestsellerowej serii z Sebastianem Bergmanem.
W ciągu zaledwie kilku dni życie Hannah Wester, policjantki w średnim wieku mieszkającej w miasteczku na północy Szwecji – Haparandzie, gwałtownie się zmienia. Kiedy okazuje się, że w żołądku znalezionego w lesie martwego wilka odkryto szczątki człowieka, Hannah rozumie, że nie będzie to lato jak każde inne. Zwłoki wkrótce zostają powiązane z krwawą transakcją narkotykową na granicy z Finlandią. Jak ofiara znalazła się w lesie pod Haparandą? I gdzie podziały się narkotyki i pieniądze?
Hannah i jej współpracownicy nie spoczną, póki nie dowiedzą się, co się stało. Ale czas ucieka, a oni nie są jedynymi, którzy poszukują zdobyczy. Kiedy w mieście pojawia się tajemnicza Katia, życie w Haparandzie zostaje wywrócone do góry nogami – nie tylko dla Hannah, która w końcu musi stawić czoło swojej przeszłości.
Martwy wilk, interes narkotykowy, który poszedł źle i zabójczyni z niezwykłymi umiejętnościami. Tak się powinno zaczynać nową serię kryminalną!
Hans Rosenfeldt – Szwedzki pisarz, aktor, scenarzysta i moderator programów telewizyjnych. W 2006 roku napisał scenariusz serialu kryminalnego Most nad Sundem, który skupia się na parze detektywów badających zbrodnię mającą miejsce na granicy duńsko-szwedzkiej. Serial okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem. Wspólnie z Michaelem Hjorthem jest autorem sześciu powieści kryminalnych, których głównym bohaterem jest policyjny profiler Sebastian Bergman
Mała księga mądrości według Kahlila Gibrana
tłumaczenie: Robert Sudół
premiera: 13.04.2022
Proste mądrości, które pomogą Ci wieść szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.
Ta książka to inspirujące aforyzmy i wiersze znanego poety – Kahlina Gibrana – dotykające życia w jego wielu aspektach.
Gibran z wyczuciem prowadzi czytelników przez ważne życiowe problemy: cel egzystencji i śmiertelność, dobro i zło, odkrywanie swojej drogi duchowej. Przedstawia przemyślenia na temat tego, co znaczy żyć we wspólnocie i w samotności, porusza także kwestie religii, bogactwa, władzy i ludzkiej duszy. W zbiorze niemal dziewięćdziesięciu pism poeta stara się ukazać odpowiedzi na pytania, z którymi boryka się każdy z nas.
Dotychczas ukazały się:
- Mała księga życia według Kahlila Gibrana;
- Mała księga miłości według Kahlila Gibrana.
W przygotowaniu ponadto:
- Mała księga tajemnic według Kahlila Gibrana;
- Mała księga opowieści sufickich.
Kahlil Gibran (1883-1931) – libański poeta, pisarz i malarz. Jeden z najważniejszych twórców współczesnej prozy poetyckiej w literaturze arabskiej. Autor wydanej w 1923 powieści poetyckiej Prorok, która pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się inspirujących dzieł wszech czasów.
Neil-Douglas-Klotz – światowej sławy uczony w dziedzinie religioznawstwa, duchowości i psychologii. Kieruje Edinburgh Institute for Advanced Learning i przez wiele lat był współprzewodniczącym Mysticism Group w American Academy of Religion.
Refleksologia dla rozkoszy
Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości
tłumaczenie: Jerzy Paweł Listwan
premiera: 13.04.2022
numer wydania: 2
Chińscy mistrzowie Tao utrzymywali, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Warunkiem dobrego zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją i utrzymanie mięśnia chi w dobrej formie. Genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych, dlatego seks uprawiany w odpowiednich pozycjach ma działanie lecznicze.
Książka zawiera kilkadziesiąt ilustracji pozycji seksualnych, polecanych w starożytnych chińskich traktatach o seksie i długowieczności. Przedstawia metody pracy nad wzmocnieniem narządów płciowych i pielęgnowania energii seksualnej.
Mantak Chia – uczeń wielu mistrzów taoizmu, w roku 1979 opracował System Uniwersalnego Tao i od tej pory kształci dziesiątki tysięcy adeptów z całego świata. Podróżuje po wielu krajach, prowadząc warsztaty i wykłady, w roku 2008 odwiedził także Polskę. Jest dyrektorem Centrum Uniwersalnego Tao w Tajlandii i autorem dwudziestu pięciu książek na temat praktyk taoistycznych.
William U. Wei – doświadczony instruktor Uniwersalnego Tao, który wspólnie z Mantakiem Chia udzielał nauk w przeszło trzydziestu krajach. Jest też autorem książki Living in the Tao.
Dar terapii
List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów
tłumaczenie: Anna Tanalska-Dulęba
premiera: 27.04.2022
Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów to niezwykły przewodnik po udanej psychoterapii. Yalom dzieli się w nim swoim nowatorskim podejściem do spotkań z pacjentami, a także wiedzą, jaką z tych spotkań wyniósł. Odwołując się do konkretnych przypadków, udziela szereg rad i wskazówek pomocnych w pracy terapeutycznej. Oto niektóre z nich:
- Pozwól, by pacjent był dla ciebie kimś ważnym
- Przyznawaj się do błędów
- Twórz nową terapię dla każdego pacjenta
- Odwiedzaj pacjentów w domu
- Nigdy (prawie nigdy) nie podejmuj decyzji za pacjenta
- Freud nie zawsze się mylił
To książka dla każdego, kto pragnie lepiej poznać proces pomagania ludziom borykającym się z problemami osobistymi oraz zrozumieć to, co dzieje się między psychoterapeutą a jego pacjentem i wzbogacić proces psychoterapeutyczny.
Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Jeden z głównych przedstawicieli egzystencjonalnego podejścia w psychoterapii. Autor wielu powieści i podręczników psychologicznych. Do najbardziej popularnych należą: Psychoterapia egzystencjonalna, Kat miłości, Mama i sens życia, Istoty ulotne, Kuracja według Schopenhauera, Leżąc na kozetce.
Kontener
tłumaczenie: Bożena Kojro
premiera: 27.04.2022
numer wydania: 1
tom w cyklu: Tom 1
również w formie audiobooka
lektor: Kamil Pruban
Pierwsza odsłona wciągającej fińskiej serii kryminalnej!
W Helsinkach zostaje odnaleziony kontener ze zwłokami. Posesja, na której go odkryto, należy do jednego z najbardziej znanych biznesmenów w Finlandii. Kiedy komisarz policji Paula Pihaja rozpoczyna śledztwo, ślady prowadzą do rodziny biznesmena, ujawniając dziesięciolecia podejrzanych przedsięwzięć biznesowych w Namibii.
Tymczasem życiem osobistym Pauli wstrząsają stare wspomnienia, które pojawiają się na skutek ostatnich wydarzeń. Kiedy była młodsza, musiała oddać dziecko do adopcji. Chłopiec, jej syn, ma już dwadzieścia lat i jest oskarżony o morderstwo. Paulę dręczy nie tylko poczucie winy związane z adopcją. Kobieta martwi się też o to, co stanie się z jej synem.
A.M. Ollikainen to pseudonim małżeństwa i duetu autorskiego Aki i Milli Ollikainenów.
Aki Ollikainen opublikował do tej pory trzy powieści i zdobył Helsingin Sanomat Literature Prize w 2021 roku. Był też nominowany do Man Booker Prize i Prix Femina w 2016 roku. Milla Olliainen opublikowała trzy powieści kryminalne i zdobyła nagrodę Like Publishing oraz nagrodę w konkursie literackim Fińskiego Towarzystwa Detektywistycznego w 2012 roku.
Kontener to ich pierwsza wspólna powieść i zwycięzca National Crime Novel Competition, ogólnokrajowego konkursu na najlepszą powieść kryminalną. A.M. Olliainen pracują nad drugą książką z serii, pt. Kiikku (ang. Swing), która w Finlandii ukaże się w 2022 roku. Para mieszka w fińskim mieście Lohja z dwójką dzieci.