Nowa polska marka meblowa VANK została doceniona na międzynarodowym rynku, zdobywając aż dwie prestiżowe nagrody iF Design Award dla swoich produktów: stołu z elektryczną regulacją wysokości i parawanu akustycznego. Praca zespołu projektantów i inżynierów VANK znalazła uznanie w oczach 58-osobowego jury wybitnych ekspertów w dziedzinie designu. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego br. podczas uroczystej gali w Monachium.
VANK to polska marka meblowa, która została powołana do życia przez doświadczony zespół architektów i inżynierów, którzy za cel postawili sobie tworzenie wyrafinowanych mebli przy użyciu zaawansowanych technologii. Na zdjęciu poniżej zespół projektowy VANK, od lewej: Tomasz Włodarczyk (inżynier konstruktor), Anna Vonhausen (architekt, projektant, dyrektor kreatywny), Małgorzata Wardecka-Tuliszka (członek zarządu), Wojciech Wolczyk (projektant form przemysłowych).
„Bardzo się cieszymy, że jurorzy konkursu iF Design Award docenili markę VANK i nasze projekty, przyznając nam prestiżową nagrodę aż dla dwóch produktów. To dla nas szczególne wyróżnienie, które potwierdza, że wprowadzając na rynek markę VANK, wybraliśmy właściwą drogę, a nowoczesne polskie wzornictwo ma mocną pozycję na międzynarodowym rynku.”– powiedziała Anna Vonhausen – architekt i twórczyni marki VANK.
Pierwszym nagrodzonym produktem jest VANK_move – stół o czystej, szlachetnej, ponadczasowej formie. Dzięki elektrycznej regulacji wysokości blatu, stół precyzyjnie dostosowuje się do użytkownika i wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand” oraz na indywidualne kształtowanie tych miejsc.
Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall, która pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią, a przebywaniem w zespole. Odważna, diamentowa forma ma właściwości akustyczne i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie przestrzeń kształtuje się elastycznie – biurach, pracowniach, restauracjach. Występuje w wersjach pojedynczych, podwójnych, nabiurkowych oraz zabudowach typu box i phonebox.
Oba produkty są zaprojektowane i wykonane z założeniami zrównoważonego rozwoju – gwarantują trwałość oraz wysoką przetwarzalność. Ich znakiem rozpoznawczym jest wykorzystanie odlewów aluminiowych w kształtowaniu architektonicznej formy obiektu.
„Nasze produkty oprócz wyrafinowanej formy, cechuje wysoka jakość wykończenia oraz dopracowanie pod względem technicznym. Taką spójność formy i funkcji osiągnęliśmy dzięki współpracy zespołu projektantów, wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz najnowszym technologiom odlewniczym. Dzięki temu możemy realizować najbardziej kreatywne wizje i innowacyjne projekty na najwyższym światowym poziomie.” – dodaje członek zarządu Małgorzata Wardecka – Tuliszka.
iF Design Award to jeden z najbardziej znanych i liczących się na świecie konkursów wzornictwa. W ciągu ponad 60 lat, nagroda iF Design Award stała się symbolem doskonałości technicznej i projektowej, rozpoznawalnym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Docenione produkty wyróżniają się innowacjami technicznymi na najwyższym poziomie. Grono polskich firm docenianych w tym prestiżowym konkursie z roku na rok systematycznie się powiększa. W tym roku wyróżnionych zostało aż 10 polskich firm i 12 zaprezentowanych przez nie produktów.