Designerskie wnętrza, integracja z międzynarodową społecznością, wspólne warsztaty czy sesje jogi – to tylko niektóre z zalet biur nowej generacji. Od czerwca w stołecznej perle architektury – Hotelu Europejskim – funkcjonuje nowe biuro WeWork, które kusi nietuzinkowym stylem, ponadczasową elegancją i niepowtarzalną atmosferą.
Miejsce pracy jak drugi dom
Nie ulega wątpliwości, że w XXI wieku praca odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka – według szacunków niemal połowę życia spędzamy za biurkiem. Jako społeczeństwo dostrzegliśmy, że przestrzeń i środowisko, w których pracujemy, ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, kreatywność, a także poczucie szczęścia. Dlatego dzisiaj tryumfy święci nowy, elastyczny model pracy jaki odnajdziemy w biurach WeWork. Kreatywny design, otwarta przestrzeń i niemal domowy klimat sprzyjają dobrej współpracy i rozwijaniu nowych znajomości, również towarzyskich. Siłą takich miejsc jest jednak przede wszystkim społeczność, która wyzwala kreatywność i ducha współpracy.
Dla nowych talentów decydującą przesłanką przy wyborze miejsca pracy nierzadko jest właśnie wygląd biura oraz panująca w nim atmosfera. Trend szczególnie widać na warszawskim rynku, który znajduje się w czołówce 30 miast świata pod względem dynamiki rozwoju elastycznych przestrzeni biurowych. W czerwcu dołączyła do nich nowa lokalizacja WeWork usytuowana w jednym z najbardziej prestiżowych obiektów w stolicy – niedawno odrestaurowanym, legendarnym Hotelu Europejskim na Krakowskim Przedmieściu. To jedna z trzech warszawskich lokalizacji globalnego lidera rynku nowoczesnych nieruchomości biurowych, który tworzy swoiste ekosystemy łączące nietuzinkowy design, sztukę i technologię, zaprojektowane w każdym calu z myślą o społeczności.
Kreatywny design i dobra zabawa
Biura WeWork mają swój charakterystyczny styl – ich wnętrza są jasne i przestronne, a jednocześnie pełne kolorów. Nowa lokalizacja w najbardziej luksusowym z warszawskich hoteli, ma jednak unikalny wygląd wpisujący się w zabytkowy charakter budynku. Wszystkie detale dobrane zostały z wyjątkową dbałością o najlepszy komfort członków biurowej społeczności. Wygodne i miękkie sofy oraz pufy w centralnych punktach tworzą relaksacyjny klimat i zachęcają do integracji. Nie brakuje też lokalnego kolorytu – ściany wnętrz zdobią dzieła polskich artystów, m.in. grafika Waldemara Świerzego. Oprócz najwyższej wygody i stylowego designu, tym co czyni biura WeWork tak przyjaznym miejscem do pracy są liczne udogodnienia. Jej członkowie mogą na przykład zagrać w bilard, wypić kawę serwowaną przez profesjonalnego baristę, rozwijać nowe znajomości podczas wspólnych śniadań lub po prostu zrelaksować się w specjalnej strefie chillout. Popularnością cieszą się również wydarzenia lifestyle’owe, takie jak sesje jogi, warsztaty coachingowe, dni wellness i wiele innych. Kreatywne środowisko i nieformalna atmosfera pomagają członkom WeWorks zainspirować się i wyzwalają pomysłowość. To naprawdę działa, biorąc pod uwagę fakt, że 80 procent członków WeWork na całym świecie deklaruje wzrost produktywności od momentu dołączenia do społeczności.
W obecnych czasach kultura pracy bardzo się zmienia. Odchodzimy od stereotypowego postrzegania biur. Pożądane są przyjazne miejsca pracy, w których pragniemy czuć się swobodnie. W WeWork chcemy być pionierami tej zmiany. Naszym celem jest integracja członków społeczności i sprawienie, by poczuli się jak w domu. Tworzymy więc przestrzenie, które są wygodne, pełne energii i sprzyjające kreatywności. Takie też jest nasze nowe biuro w Hotelu Europejskim. Chcieliśmy, aby było to miejsce autentyczne, nawiązujące do lokalnej historii i inspirowane zabytkowym charakterem budynku. Przy projekcie każdej nowej lokalizacji kierujemy się spersonalizowanym podejściem, które pozwala jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i uczynić ją jak najdogodniejszą dla naszych członków – mówi Olga Gołąb, Community Manager w WeWork.
Elastyczność i globalny dostęp
Komfort i prestiż posiadania biura w WeWork to jednak nie tylko świetny design, najlepsza kawa czy zajęcia wspierające rozwój osobisty – to również możliwość pracy w zaprzyjaźnionym miejscu niemalże na całym świecie przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Firma, która rozpoczęła swoją działalność na nowojorskim Manhattanie, obecnie wynajmuje powierzchnie w niemal 500 lokalizacjach, w 105 miastach na całym świecie i tworzy społeczność obejmującą ponad 460 tys. globalnych członków oraz ponad 2000 w Polsce.
Model pracy w WeWork w Polsce doceniły już takie firmy jak Żabka Polska, TomTom, TradeTracker Poland, Justtag and Inovo VC, posiadające swoje siedziby w nowo otwartym biurze w Hotelu Europejskim – wspomina Piotr Łagowski, Head of Growth w WeWork
WeWork w Hotelu Europejskim na Krakowskim Przedmieściu 13 oferuje niemal 900 biurek, które składają się na 56 biur prywatnych (w tym największe o pojemności 115, 76 i 48 miejsc do pracy) i przestrzeń, w której można wynająć pojedyncze biurka. Do dyspozycji wszystkich członków biurowej społeczności jest również 16 sal konferencyjnych oraz przestrzenie wspólne, z których roztacza się widok na Plac Piłsudskiego i Ogród Saski.
WeWork oferuje swoim członkom na całym świecie elastyczne przestrzenie biurowe oraz unikalną możliwość uczestnictwa w życiu globalnej społeczności wspierającej networking i wymianę doświadczeń. Oferta obejmuje również usługi wirtualne w ramach zrzeszającej wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej. Społeczność WeWork tworzą zarówno startupy i freelancerzy, a także małe przedsiębiorstwa i firmy z listy Fortune 500. Wszystkich jej członków łączy cel tworzenia efektywnych i kreatywnych warunków pracy oraz budowania wspólnoty, która wzajemnie się inspiruje i motywuje. WeWork powstał w 2010 roku w Nowym Jorku. Obecnie zatrudnia ona ponad 10 000 pracowników i działa w 122 lokalizacjach na całym świecie.