Fundacja Liderek Biznesu
22 stycznia br. w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Kobieta CEO – talent do biznesu”, inaugurująca cykl spotkań dla przedsiębiorczych kobiet. To pierwsza konferencja, podczas której Fundacja Liderek Biznesu zaprezentowała swoje idee i program.
Misją Fundacji jest promowanie partnerstwa w biznesie i przedsiębiorczości, dlatego do panelu dyskusyjnego organizatorki zaprosiły czołowych polskich biznesmenów i menedżerów. O tym, jak wykorzystywać talenty kobiet i mężczyzn
w biznesie rozmawiali: Krystyna Boczkowska, Prezes Zarządu Robert Bosch, Leszek Czarnecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Kapitałowej Getin Holding, Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP, Beata Osiecka, Prezes Zarządu Kinnarps Polska, Beata Stelmach, Prezes Zarządu GE Polska i Kraje Bałtyckie oraz Wojciech Szpil, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego. Dyskusję prowadziła Iwona Kokoszka, dziennikarka specjalizująca się w tematyce ekonomii i zarządzania.
Fundację Liderek Biznesu założyło sześć aktywnych kobiet, którym udało się osiągnąć sukces zawodowy. Iwona Kozera, Fundator (EY), Katarzyna Twarowska, Prezes Zarządu Fundacji (EY), Magda Hajduk-Naklicka (Aromeda), Beata Osiecka (Kinnarps), Agnieszka Maciejewska (EY) oraz Inga Kasak reprezentują zarówno prywatne przedsiębiorstwa, jak i korporacje. Swoimi doświadczeniami i wiedzą chcą podzielić się z innymi i wpływać na wzrost udziału kobiet na wyższych stanowiskach zarządczych.
– Zamierzamy zachęcać pracodawców i organizacje rządowe do wspierania rekrutacji kobiet na najwyższe stanowiska, a także do promocji przedsiębiorczości. Chcemy mieć aktywny głos i udział w kształtowaniu w Polsce dobrych praktyk, regulacji oraz kultury biznesowej promującej partnerstwo w biznesie. Powiemy, jaką wartość wnoszą kobiety, którym powierzono zarządzanie na wysokich szczeblach – mówi Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu.
Fundacja jest miejscem wymiany opinii i doświadczeń, w którym każda ambitna kobieta znajdzie wskazówki, pomoc oraz inspirację do ciągłego samodoskonalenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. – Będziemy regularnie informować, przed jakimi wyzwaniami stoją obecnie aktywne zawodowo kobiety. Możemy wskazać, w jakich przypadkach kobiety trafiają na stanowiska kierownicze. Podpowiadać im, jak mają budować ścieżkę kariery i wspinać się na najwyższe szczyty w zarządach firm – dodaje Katarzyna Twarowska, Prezes Zarządu Fundacji.
Fundacja będzie także aktywnie wspierać i promować przedsiębiorczość. Dąży do stworzenia sieci kobiet wzajemnie promujących swoje talenty i dzielących się wiedzą. – Pragniemy stać się wiodącą organizacją w Polsce, dbającą o właściwe proporcje kobiet i mężczyzn na kierowniczych szczeblach. Wierzymy, że tylko współpraca mężczyzn i kobiet przyczyni się do pozytywnych zmian w gospodarce, będziemy więc zapraszać do współpracy w ramach naszych działań również mężczyzn” – deklarują członkinie Fundacji.