Projektantka wnętrz, dekoratorka w firmie YNOX, pasjonatka drewnianych, starych domów, które pieczołowicie odnawia wraz z mężem. Pomysłodawczyni i twórca WIEJSKIEJ ZAGRODY PODLASIE.
Marlena Kościółek ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe na kierunku Projektowanie Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w łódzkiej ASP oraz studia podyplomowe na kierunku rachunkowość i finanse przedsiębiorstw w SGH.
Wielu projektantów pracuje na rozpoznawalność własnego stylu. Dla Marleny najważniejszy jest człowiek, dla którego aranżuje daną przestrzeń, i z tego względu jej styl jest tak zróżnicowany, jak różne są osoby, które spotyka i dla których projektuje. Możliwość pracy przy aranżacji przestrzeni sprawia Marlenie ogromną przyjemność. Do każdej realizacji podchodzi profesjonalnie i wkłada w nią cały swój zapał i entuzjazm.
Marlenę Kościółek fascynują drewniane, stare domy, które starannie odnawia wraz z mężem. Jest właścicielką Wiejskiej Zagrody Podlasie – 120 m2 domu, w którym wszyscy zmęczeni zgiełkiem miasta mogą odpocząć i nabrać energii do pracy. Obecnie remontuje kolejny stary, zdewastowany podlaski dom i ma zamiar przywrócić mu dawną świetność, tak samo, jak uczyniła to w przypadku Wiejskiej Zagrody Podlasie – z dbałością o kresowe detale.
Artystka interesuje się podlaską kulturą ludową, prostotą życia, ekologią, zdrowym żywieniem.
Marlena Kościółek pełni funkcję Chief Account w jednej z warszawskich korporacji, umiejętnie łącząc różne pasje zawodowe.
Jej dusza jest dwupłaszczyznowa, z jednej strony logiczna, matematyczna, poukładana i usystematyzowana, z drugiej zaś spontaniczna, kolorowa, marzycielska i niezwykle artystyczna – stąd dwa różne zawody, które w żaden sposób ze sobą nie kolidują, lecz wzajemnie się uzupełniają.
Marzeniem Marleny Kościółek jest założenie fundacji zajmującej się ratowaniem drewnianej wsi podlaskiej; odrestaurowanie pensjonatu na Podlasiu oraz stworzenie sieci domów w ramach „Designerskiej Turystyki Wiejskiej”.
Publikacje z jej udziałem ukazywały się w takich renomowanych pismach jak „Cztery Kąty” „Siedlisko”.
Motto życiowe artystki to fragment bajki Żółw i mysz Ignacego Krasickiego: Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny; Prawda, nie jest wspaniały – szczupły, ale własny.
Prywatnie mama 16-letniej Wiktorii – skrzypaczki z artystyczną duszą, wegetarianki.
Głosy można oddawać wysyłając SMS: