Jak pokazują najnowsze badania socjologiczne, pandemia przyczyniła się do zmiany nawyków higienicznych Polaków. Jednym z pierwszych zaleceń WHO była dezynfekcja rąk. Ruszyliśmy więc masowo po środki odkażające. Jednak częste mycie i dezynfekcja osłabiają naszą skórę: przesuszają, podrażniają i uszkadzają jej delikatną barierę ochronną. W odpowiedzi na te problemy powstał dwufazowy produkt, który likwiduje bakterie i wirusy, a jednocześnie odbudowuje lipidy w skórze.
Marka NAOS stworzyła przełomowe rozwiązanie w zakresie dezynfekcji rąk. Biphase Lipo alcoolique to dermatologiczna innowacja, chroniona międzynarodowym patentem. Nowy rodzaj produktu łączy w sobie biobójczą fazę alkoholową oraz pielęgnującą fazę lipidową. Dzięki temu preparat skutecznie dezynfekuje ręce, nie niszcząc ich. Biphase Lipo alcoolique eliminuje 99,9% wirusów, bakterii i drożdży już w 30 sekund od aplikacji. Obecność składników pielęgnacyjnych, skwalanu oraz oleju shea, pozwala na odbudowanie filmu hydrolipidowego i cementu międzykomórkowego a co za tym idzie, przywrócenie zdrowia zmęczonej i podrażnionej skórze.
– Codzienne, wielokrotnie powtarzane mycie rąk i stosowanie środków do dezynfekcji nie pozostaje bez wpływu na stan naszej skóry. Częsta higiena doprowadza do usuwania lipidów warstwy rogowej i prowadzi do suchości, świądu, rumienia, a nawet zapalenia skóry. W momencie zagrożenia jakim jest pandemia chcemy działać przede wszystkim szybko i skutecznie, zabijać patogeny chorobotwórcze. W dobie narastającej pandemii szukaliśmy rozwiązania, które zapewni ochronę zdrowia, jednocześnie przeciwdziałając niepożądanym skutkom. Tak powstała światowa innowacja – Biphase Lipo alcoolique – preparat, który łączy w sobie pełną ochronę skóry i dezynfekcję – mówi dr n. med. Malwina Zasada, Manager ds. naukowych w NAOS.
100% zysków ze sprzedaży Biphase Lipo alcoolique zostanie przekazanych organizacjom pozarządowym i fundacjom działającym na rzecz zapobiegania epidemiom. Marka NAOS wesprze tym samym badania, które pozwolą lepiej przygotować się do ewentualnego przyszłego kryzysu zdrowotnego. W NAOS troska o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi ma charakter wielowymiarowy.