BusinessWomen Virtual Summit
Największa konferencja online dla Kobiet Biznesu
Save the date: 23.05.2020 roku
Businesswomen Virtual Summit to jedyne w swoim rodzaju w pełni wirtualne seminarium, podczas którego wystąpią eksperci w swoich dziedzinach, spotka się ponad 450 przedsiębiorczych osób żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości.
To największy e-kongres dla kobiet biznesu w Polsce, który na stałe wpisał się w plan biznesowych e-wydarzeń o charakterze międzynarodowym.
Główne cele Businesswomen Virtual Summit 2020 roku
- Podnoszenie efektywności przedsiębiorstw w czasach chaosu i zmian
- Przedstawienie najważniejszych zadań stojących przed współczesnymi szefami i analiza kobiecego stylu zarządzania jako innowacyjnego modelu przywództwa.
- Inspiracja kobiet przedsiębiorczych w rozwijaniu ich własnych firm, zwiększaniu skali działania i dążeniu do większego wskaźnika rentowności.
- Przekazanie praktycznej wiedzy i doświadczenia bezpośrednio od uznanych osobowości, międzynarodowych mówców, którzy mają za sobą lata treningów, przeprowadzonych coachingów i wystąpień publicznych.
- Podkreślenie wysokiego poziomu przedsiębiorczości Polek na tle Unii Europejskiej i ich roli na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia. Przykłady polskich businesswoman i tych z zagranicy.
- Budowanie sieci kontaktów i systemu wzajemnego wsparcia na płaszczyźnie biznesowej.
- Promowanie koncepcji work-life balance, czyli najlepszego zrównoważenia życia rodzinnego, zawodowego oraz czasu wolnego.
- Budowanie kooperacji pomiędzy polskimi, a światowymi rynkami i wyznaczanie ścieżek nowych możliwości inwestycyjnych dla kobiet w różnych sektorach gospodarki.
Prelegenci
Sławek Muturi – stworzył największą w Polsce firmę obsługującą mieszkaniowy najem. Dzięki finansowej niezależności zimą, jak bocian, odlatuje do ciepłych krajów. Ale marzy o wolności absolutnej. „Na stare lata chcę zostać wędrownikiem” – planuje. Sławek Muturi ukończył studia w zakresie handlu zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej (wówczas Szkoła Główna Planowania i Statystyki). Jest także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych, magistra nauk prawnych oraz MBA, uzyskany w London Business School. Fundacja Fridomia, której założycielem jest Sławek Muturi, zbiera pieniądze na kupno mieszkań dla młodzieży opuszczającej domy dziecka, aby wesprzeć je i pomóc im pewniej wkroczyć w dorosłe życie. Dochód ze sprzedaży Pomarańczowej Wolności Finansowej przeznaczony jest właśnie na kupno mieszkania. 3 tys. sprzedanych egzemplarzy to kolejne, już 4 mieszkanie dla dzieciaków!
Urszula Radwańska – światowej sławy tenisistka, właścicielka luksusowej marki UR. Inspirowane potrzebami konsumentów dóbr luksusowych, torebki UR są wyjątkowym połączeniem elegancji, stylu i wygody. Dzięki innowacyjnej technologii, niezależnie od wypełnienia, torebki UR nie zniekształcają się.Rzetelny dobór materiałów najwyższej klasy oraz dbałość o wysoką jakość wykończenia to znaki rozpoznawcze marki UR. Przy produkcji wykorzystywane są tylko szlachetne skóry, a wszystkie wyroby są wytwarzane ręcznie. Z torebką UR będziesz na wygranej pozycji!
Beata Drzazga – Założycielka i właścicielka największej Firmy Medycznej w Polsce BetaMed SA, świadczącej usługi medyczne w domu pacjenta i w Clinice Centrum Medycznym w Chorzowie. Zatrudnia ok. 3000 osób, opiekuje się ponad 5000 pacjentów. Posiada 91 filii opieki domowej w 11. województwach w Polsce. Właściciel i Prezes BetaMed Internation w Las Vegas. Właściciel marki Drzazga Clinic – Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii oferującej ekskluzywne zabiegi na twarz i ciało z wykorzystaniem najnowocześniejszych laserów. Właścicielka sklepu „Dono de Schegia”, ekskluzywnego salonu mody dla wymagających i podążających za trendami kobiet, w którym oferowane są najnowsze kolekcje ze światowych stolic mody m.in. Mediolanu, Londynu, Paryża czy Wiednia. Ekspert w dziedzinie zarządzania służbą zdrowia. Prelegent wielu polskich oraz międzynarodowych konferencji z zakresu medycyny, zarządzania i ekonomii. Laureatka ponad 120 prestiżowych nagród i wyróżnień przyznawanych w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Beata Drzazga, znana jest również ze wspierania wielu akcji o charakterze charytatywnym czy społecznym, za co m.in. otrzymała „Medal Solidarności Społecznej” z rąk Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza. W tym roku, w Miami otrzymała Gold Medal Award za opiekę nad seniorami i filantropię. Swój sukces zawdzięcza pasji, samozaparciu, samodyscyplinie i miłości do ludzi. Jej życiowe motto brzmi: „Sukcesem jest odnosić sukcesy, ale zawsze pozostawać sobą”.
Monika Chajęcka – Właścicielka firmy Welcomefinance.pl Sp. z o. o. (nieruchomości, pozyskiwanie finansowania) oraz MC Sweet Sp. z o.o. (zdrowe bezglutenowe produkty sprzedawane we wszystkich sieciach na terenie Polski i za granic). Doradca w sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Dyplomata. Znam angielski i niemiecki. Jestem autork projektu „Wizerunek w biznesie”, laureatką programu „Symbol 2016”, w kategorii Symbol przyjaznych usług finansowych.
Dominika Flaczyk – Prezes Zarządu Grupy Profesja Sp. z o.o. i Systemowej Szkoły Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Przedsiębiorca, mentor, działaczka społeczna, a nade wszystko mama dwójki wspaniałych dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, stypendystka Ruhr-Universität Bochum, doktoryzuje się z zarządzania antykryzysowego. Zarządza grupą spółek, z których wiodącą marką jest Grupa Profesja z ofertą rekrutacji i szkoleń dla firm. Grupa Profesja jest również liderem w realizacji autorskich projektów unijnych z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej oraz innowacji. Działa na rynku ogólnopolskim i europejskim. Od 2018 pełni rolę Operatora Grantu o łącznej wartości 10 000 000,00 zł. W ramach projektu „Międzynarodowa współpraca się opłaca” Grupa Profesja przydziela granty na rozszerzenie projektów o komponent ponadnarodowy instytucjom, które prowadzą już projekty. Dominika Flaczyk znana z odważnego i innowacyjnego podejścia do prowadzenia biznesu. Na pierwszym miejscu stawia rozwój pracowników, których uważa za największy kapitał każdej z prowadzonych przez siebie spółek. Miłośniczka jogi i zdrowego stylu życia.
Jacek Santorski – psycholog, psychoterapeuta, wydawca i przedsiębiorca, twórca Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia magisterskie i następnie doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmował się psychoterapią, uzyskując licencję terapeuty i trenera oraz superwizora treningu i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Założył Laboratorium Psychoedukacji i Wydawnictwo Jacek Santorski & Co (w 2009 przemianowane na Wydawnictwo Czarna Owca), które to firmy zostały później przekazane jego wspólnikom. W drugiej połowie lat 90. zajął się prowadzeniem działalności jako konsultant przedsiębiorców w zakresie psychologii biznesu. Został współwłaścicielem firmy doradczej (Grupa Firm Doradczych VALUES) i Laboratorium Psychologii Zdrowia prowadzącego szkolenia dla lekarzy. Objął funkcję dyrektora programowego Akademii Psychologii Przywództwa, autorskiego programu dla menedżerów stworzonego z Witoldem Orłowskim.
Monika Kamińska – Właścicielka marki Monika Kamińska. Sześć lat temu dowiedziałam się, czym różni się wełna od poliestru, zakochałam się w naturalnych tkaninach i powołałam do życia własną markę. Zaczynałam od sprzedaży dwóch wełnianych sukienek, które sama pakowałam i wysyłałam do klientów z pokoju w domu swoich rodziców. W ciągu tych sześciu lat moja firma zamieniła się z małej w średnią. Obecnie mam butik przy ulicy Niecałej Niecałej 7 w Warszawie, w którym oferuję ubrania, buty i akcesoria ready-to-wear oraz oferujemy usługę szycia miarowego. Moje zdjęcia pojawiły się m.in. w „Vogue Italia”, „British Vogue”, „Vogue Paris”, „GQ”, „L’Officiel” czy „Harper’s Bazaar”, a mój rekordowy obrót dzienny wyniósł 130 000 zł. Prywatnie uwielbiam piosenki Agnieszki Osieckiej, bieganie oraz pizzę neapolitańską (bez ananasa!).
Paweł Jan Mróz – z wykształcenia psycholog, terapeuta, przez wiele lat pracował jako coach i trener, oraz mówca publiczny. Latem 2015 roku Paweł przeżył intensywne doświadczenie duchowe, bezpośredniego odczucia Wszechobecnej Inteligencji, czegoś co teraz nazywa Źródłem, Esencją, Kwantową Świadomością Wszechświata, lub po prostu Bogiem. Doświadczenie które przeżył, spowodowało olbrzymie zmiany. W ciągu kilku miesięcy zamknął swoją firmę, porzucił rozwijającą się karierę i wyruszył w kilkuletnią podróż po świecie. Szukał ponownego dostępu do energii i świadomości, które ujawniły się w jego pierwotnym doświadczeniu. Podróżował i przebywał wśród szamanów w dżunglach Peru, z joginami w Himalajach i w innych obszarach Indii. Docierał w święte miejsca w Europie i na świecie, spotykał się z nauczycielami duchowymi. Zaczął pracować jako przewodnik i organizator wypraw, w różne rejony świata. Przeszedł intensywny trening szamański i rozpoczął pracę jako facylitator ceremonii ze świętymi, w Ameryce Południowej, roślinami nauczycielskimi. Nauczał medytacji, oraz tradycyjnych form duchowości związanych z jogą. W 2019 roku, po serii wglądów, zakończył swoją 4-letnią podróż po świecie, powrócił do Polski, oraz do pracy terapeutycznej i warsztatowej. Obecnie pracuje „po swojemu”, wielowymiarowo, w stylu, który powstał w nim, jako połączenie wielu ścieżek, metod i doświadczeń, które były jego udziałem. Paweł w pracy z drugim człowiekiem, nad jego samopoznaniem, uzdrowieniem i integracją, uwzględnia wszystkie aspekty naszego człowieczeństwa, oraz duchowe odkrycia, a również współczesną fizykę i naukę. Stara się tworzyć pomost pomiędzy psychologią i duchowością – terapię wielowymiarową, kolejny krok w ewolucji metod terapeutycznych.
Agnieszka Zaborowska – założycielka Zaborowska Kancelaria Adwokacka. Zajmuje się zamówieniami publicznymi oraz kontraktami budowlanymi opartymi o warunki kontraktowe FIDIC. Branże z którymi ma głównie do czynienia to: budownictwo, IT, energetyka, sektor medyczny oraz edukacja. Łączy w sobie wszechstronną wiedzę prawniczą wraz z ogromną specjalistyczną wiedzą techniczną, w tym z zakresu nowoczesnych technologii, a także nie tak często spotykanym wśród prawników podejściem biznesowym do klientów i prowadzonych spraw. W celu kreowania przewidywalności rynku – mec. Zaborowska przedstawia prelekcje na konferencjach naukowych oraz kongresach biznesowych. Przygotowuje specjalistyczne artykuły. Autorka i współautorka publikacji książkowych. Absolwentka studiów magisterskich i doktoranckich na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, na którym również ukończyła Podyplomowe Studia Zamówień Publicznych. Kończy przygotowanie rozprawy doktorskiej. Jej osobistym celem jest propagowanie zamówień publicznych jako formy współpracy biznesowej.
YLO Violin (Ilona Perz-Golka) jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii.
Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty z zespołami kameralnymi oraz orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, w której pracowała. Dzięki swej działalności koncertowej zwiedziła niemal cały świat. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami. W 2020 roku usłyszymy YLO na największych scenach w kraju i za granicą w nowatorskim projekcie muzycznym “YLO Violin Symfonicznie”. Podczas koncertów usłyszymy utwory z autorskiej płyty ” Timeless ” – czyli muzykę nowoczesną na skrzypcach elektrycznych w aranżacji z Wielką Orkiestrą Symfoniczną. Przez cały rok skrzypaczkę będzie można również usłyszeć na żywo podczas koncertów “Skrzypce w Nowej Odsłonie” na terenie całej Polski.
dr Izabela Gontarek – Pomysłodawczyni programu Business Woman Masterclass dla Akademia Kobieta w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, skuteczna menedżerka, trenerka biznesu, wykładowczyni renomowanych uczelni, felietonistka dla jednego z serwisów kobiecych.
Od dwóch dekad związana z międzynarodowym sektorem bankowym i środowiskiem akademickim. Współtworzyła i realizowała strategie mające wpływ na poprawę efektywności zarządzania w największych instytucjach finansowych w Polsce. Odpowiadała za budowę efektywnych zespołów i ich rozwój oraz realizację założonych celów sprzedażowych. W ostatnim czasie współtworzyła w Santander Bank Polska SA jedyną w Polsce strategię dialogu nauki z biznesem, gdzie odpowiadała za implementację międzynarodowego programu wspierającego szkolnictwo wyższe – Santander Universidades. Obecnie, jako menedżer kierunku zarządzania oraz kierownik działu metodyki nauczania w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie odpowiada za jakość procesu dydaktycznego oraz rekrutację kadry. Jako trener realizuje projekty dla instytucji finansowych z pierwszej „5” i szkolnictwa wyższego. Popularyzatorka wiedzy i nauki w mediach.
Renata Szymankiewiecz – Od 2017 związana z jednym z liderów w branży doradztwa oraz kompleksowego rozwoju umiejętności kadry pracowników firmą GOODMAN GROUP Sp. z o. o., w której od 2018 roku pełni funkcję Viceprezes Zarządu. Aktywnie realizuje się zawodowo jako Head of S trattegic Proceurement w jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży wyrobów medycznych. Posiada doświadczenie w realizacji projektów optymalizacyjnych, tworzeniu działów i budowaniu efektywnych zespołów. Kieruje projektami wspierającymi rozwój biznesu, wdrożeniami innowacji zwiększających efektywność procesów biznesowych – automatyzacja, roboty (AGV – Automated Guided Vehicle, AIV – Autonomous Intelligent Vehicle). Uczestniczy w opracowaniu projektów modernizacyjnych w zakresie dystrybucji i produkcji z zastosowaniem zasad Lean Management. Zdobyte doświadczenie pozwala jej kreatywnie kierować strategicznymi projektami związanymi z zarządzaniem kryzysem i zmianą w organizacji. Zarządza projektami inwestycyjnymi (zakupy CAPEX) – zakupy maszyn, urządzeń i usług. Opracowuje i wdraża plany optymalizacji kosztów oraz generowania oszczędności (nadzór nad zakupami OPEX). Skuteczna managerka, doradca, współautorka publikacji, prelegentka branżowych konferencji, trenerka biznesu, wykładowca. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywała w takich firmach jak Siemens, Samsung Electronics, Kiel Polska czy Inter Groclin.
Agata Igras – Dyrektor Zarządzająca Polskiego Oddziału Międzynarodowej Ekskluzywnej Agencji Kojarzenia Par
Magdalena Kubit – dyrektor zarządzająca Zakładu Produkcji Jogurtu „Magda”
Agenda wydarzenia
09:50 – 10:15 Rejestracja, powitanie uczestników wydarzenia
10:15 – 10:30 Wystąpienie skrzypaczki Ylo Violin
10:30 – 11:30 Panel dyskusyjny – Efektywna Kobieta Biznesu w czasach zmian. Podczas panelu odpowiemy sobie na pytania: Jak skutecznie radzić sobie ze zmianą? Jak efektywnie zarządzać swoim czasem? Jak motywować zespół do działania. W panelu wystąpią: Beata Drzazga – Prezes Zarządu BetaMed S.A., Dominika Flaczyk – prezes Zarząd Grupy Profesja, Urszula Radwańska – uznana tenisistka, właścicielka luksusowej marki torebek UR, Monika Kamińska – właścicielka marki Monika Kamińska
11:30 – 12:00 Silna liderka i silna marka osobista na czas kryzysu. Panel ekspercki Renaty Szymankiewicz – Viceprezes Zarządu GOODMAN GROUP
12:00 – 12:30 Kobieta zadbana w sferze prawnej. O zamówieniach publicznych jako formie współpracy biznesowej. Panel ekspercki Mecenas Agnieszki Zaborowskiej
12:30 – 13:00 100% ROŚLINNE PRODUKTY od 100% ROŚLINNEJ FIRMY – Panel ekspercki Magdaleny Kubit – dyrektor zarządzającej Zakładów Produkcji Jogurtu „MAGDA”
13:00 – 13:20 Czas na wirtualną grę w której do wygrania będzie weekend w Hotelu & Medi – SPA Biały Kamień, czas na wirtualną kawę
13:20 – 14:10 Panel dyskusyjny – Jak zadbać o zdrowie i urodę. Wystąpią w panelu: Aleksandra Tomiczek – kosmetolog, właścicielka Kliniki Urody i SPA-Eliksir, Patricia Popławska – założycielka marki CLARENA, dr Ilona Osadowska – chirurg, lekarz medycyny estetycznej
14:10 – 14:40 Inwestowanie w czasach kryzysu – Panel ekspercki „guru nieruchomości” – Sławka Muturi
14:40 – 15:10 Kobieta zadbana finansowo – Panel ekspercki Moniki Chajęckiej
15:10- 15:40 Kompetencje nowoczesnego lidera – Wystąpienie dr Izabeli Gontarek – Autorki programu Business Woman Masterclass dla Akademii „Kobieta w Biznesie” w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie
15:40 – 16:00 Wirus zmienił relacje damsko-męskie o 180 stopni. Wystąpienie Agaty Igras – Dyrektor Zarządzająca Polskiego Oddziału Międzynarodowej Ekskluzywnej Agencji Kojarzenia Par
16:00 – 16:50 Wywiad na czasie z Jackiem Santorskim
16:50-17:30 Jak odnaleźć harmonię i właściwy kierunek do działania – wywiad z Pawłem Janem Mrozem
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI