Weekend ze sztuką w Mikołajkach

W dniach 8-10 października w Mikołajkach odbędzie się niezwykłe, kulturalne wydarzenie. W  restauracjach Wioski Żeglarskiej można będzie obejrzeć łącznie około stu obrazów – najważniejszych dzieł współczesnego, polskiego malarstwa.

Możliwość rozmowy z wybitnymi artystami, obcowanie z nietuzinkową sztuką, a wszystko to w najciekawszych, mikołajskich restauracjach znajdujących się tuż nad jeziorem. Sto wyjątkowych prac, wykonanych w różnorodnych technikach stanowi podsumowanie VII Pleneru Malarskiego, który trwa obecnie w Starych Sadach. Wśród dzieł znaleźć można najróżniejsze prace – od pejzaży, aż po surrealistyczne obrazy. Wieczorami podczas wystawy będzie można posłuchać także koncertów jazzowych.

– Artyści uczestniczący w plenerze to osoby, których dzieła sprzedawane są na aukcjach sztuki w najlepszych domach aukcyjnych w Polsce – mówi Joanna Durkiewicz, Dyrektor Rozwoju Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. – Wystawą, która odbędzie się w Tawernie Żagiel i Restauracji Lady Mary chcemy tą sztukę przybliżyć zarówno turystom, jak i mieszkańcom Mikołajek i okolic  – dodaje.

Wszystkie prezentowane podczas wystawy prace można nabyć. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.