Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym
Jest wiele nowoczesnych metod, które skutecznie pomagają w przywróceniu uszkodzonej lub starzejącej się skórze młodości i zdrowia. Jedną z takich technologii jest tak zwana biostymulacja komórek skóry, która przebiega w wyniku pozyskania osocza bogatopłytkowego z własnej krwi osoby leczonej. Takie dziedziny medycyny, jak chirurgia, stomatologia czy ortopedia doskonale znają tę technologię. Jest ona wykorzystywana w nich już od ponad dekady.
Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza właśnie użycie osocza bogatopłytkowego. Dlatego technologia ta na dobre przyjęła się w leczeniu niektórych schorzeń i urazów. Coraz szerzej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w dermatologii i medycynie estetycznej. Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wygląd skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.
Pacjenci, którzy z jakiegoś powodu narzekają na kondycję skóry, być może zainteresują się zabiegiem polegającym na zastosowaniu osocza bogatopłytkowego. Jeśli ktoś szuka w pełni naturalnego sposobu na regenerację skóry, zabieg ten na pewno powinien być wzięty pod uwagę, a rezultaty, które możemy otrzymać to między innymi: zmniejszenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień skóry, przywrócenie skórze naturalnej jędrności, elastyczności i gęstości, szybsze gojenie się ran, itp. Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności.
Zabieg podawania osocza bogatobiałkowego nie jest uciążliwy ani wymagający czasu. Najpierw lekarz pobiera pacjentowi krew. Następnie za pomocą specjalnej obróbki zostaje z niej pozyskane osocze z płytkami krwi. Tak otrzymane osocze bogatopłytkowe zostaje wstrzyknięte w skórę. Główną zaletą takiego zabiegu jest jego naturalność. Tak naprawdę nie podajemy naszemu organizmowi żadnej obcej substancji, tylko coś, co pochodzi z naszego wnętrza. Nie ma tu mowy o nietolerancji osocza przez organizm czy reakcjach alergicznych. Naturalność zabiegu idzie w parze ze skutecznością.
Miejsce: Klinika Murano
dr n. med. Paweł Rujna
ul. Pokorna 2 lok. 8, Warszawa
tel.: 22 252 82 82