Od 11 stycznia w salonie Carolina Car Company można oglądać fotografie Tomasza Kuczyńskiego „Panoramicznym okiem”
Powiększenia barwne o formacie 140 cm na 60 cm, przedstawiają nietypowe ujęci architektury (gmachów użyteczności publicznej, centrów handlowych, stadionów, biurowców) – w formacie panoramicznym. Autor pokusił się o bardzo ciekawe spostrzeżenia elewacji budynków fotografujące je z bardzo bliska, osiągając nietuzinkowe efekty. Obrazy fotograficzne dobrane w tonacji barwy niebieskiej w zderzeniu z stalowy wnętrzem salonu samochodowego Toyoty doskonale się uzupełniają. I tak mamy do czynienia ze sztuką fotograficzną i motoryzacyjną, które korzystają z podobnych inspiracji. W fotografii – decydujący moment następuje w momencie naciśnięcia spustu migawki, w samochodach bezpieczna prędkość jest nieodzowna. I tu i tam potrzeby jest też odpowiedni design. Może inne salony motoryzacyjne skorzystają pomysłu Toyoty i doczekamy się ciekawych wernisaży – artystów plastyków, malarzy, fotografów. Wystawa w salonie Toyoty Carolina Car Company czynna jest do połowy lutego bieżącego roku.
Fotografuje od ponad 25 lat. Specjalizuje się w fotografowaniu architektury, wnętrz i wykonywaniu panoram. Współpracuje z ilustrowanymi czasopismami m.in. z Digital Foto Video, Foto Kurier, Manager czy w latach osiemdziesiątych Foto
Często wykonuje zdjęcia…Ze śmigłowca i dachów wysokich budynków, traktując to, jako wyzwanie i przygodę. Posługuje się głównie specjalistycznym sprzętem fotograficznym – od formatu 4×5 cali do 6×17 cm, takich firm jak: Corfield, Tachihara, Shen Hao, Panflex, Olympus.
Sekret udanych zdjęć – zdaniem autora – to przede wszystkim światło, światło i jeszcze raz światło oraz cierpliwość i trochę szczęścia. Najwięcej satysfakcji uzyskuje z wykonywanych zdjęć panoramicznych, zarówno tych, o kącie widzenia 180°, jaki i większych. W szczególności wykorzystuje tę technikę w dużych centrach handlowych i gmachach użyteczności publicznej. W swoich zdjęciach używa także techniki cyfrowej korzystając m.in. z lustrzanki cyfrowej, programu Photoshop oraz specjalistycznych programów do edycji panoram.
Współpracuje z krajowymi agencjami reklamowymi i fotograficznymi. Prowadzi autorskie wykłady poświęcone wykonywaniu zdjęć architektury w Zakładzie Fotografii Prasowej Reklamowej i Wydawniczej im. Zbigniewa Złotnickiego, Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada także fotografię architektury w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jak również prowadzi zajęcia fotograficzne w Szkole Artystycznej ROE oraz w Internetowej Szkole Fotografii: e- szkolafotografii.pl.
Najważniejsze wystawy:
Wystawa autorska: Ach ta panorama w Laboratorium Fotografii Profesjonalnej Kodak w Warszawie w 1997 r.,
Wystawa autorska zdjęć architektury w Mokotów Biznes Park w Warszawie w 2000 r.,
Wystawa zdjęć architektury w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Hamburgu w ramach prezentacji Roku Polski w Niemczech – 2005/2006 r