Pierwsza biografia Ewy Kasprzyk – sceny z życia znanej aktorki
Przeczytasz w 3 minuty

Pierwsza biografia Ewy Kasprzyk – sceny z życia znanej aktorki

Wspomnienia, dialogi i refleksje, anegdoty – te przeplatające się ze sobą elementy tworzą niezwykłą mozaikę – opowieść o barwnym życiu Ewy Kasprzyk. Książka „MIŁ.OŚĆ” autorstwa znanej aktorki i dziennikarza Macieja Kędziaka ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Ewa Kasprzyk – znana aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, zasłynęła m.in. odgrywanym wielokrotnie monodramem teatralnym „Patty Diphusa” według  opowiadania Pedro Almodovara. Właśnie Almodovarowi – swojemu ulubionemu reżyserowi – Ewa Kasprzyk poświęca wiele miejsca w książce „MIŁ.OŚĆ”. Opisuje również inne inspiracje, które wpłynęły na jej życie zawodowe i osobiste. Opowiada o dobrych i złych chwilach, pracy w teatrze, walce ze światem, o mężczyznach, rodzinie, miłości i codzienności. Wspomina również zabawne wakacyjne przygody, rozmowy z córką i ciekawostki z planu filmowego.

Dziennikarz Maciej Kędziak przez blisko rok towarzyszył aktorce podczas jej podróży, pracy, a nawet treningów tajskiego boksu czy odpoczynku na plaży. Ze splotu tych różnych zdarzeń i zderzeń codzienności powstał obraz kobiety i jej kochanka, którym jest… Życie. Ono zaś bywa kochankiem bardzo kapryśnym i czasem potrafi stanąć ością w gardle. 

Książka „MIŁ.OŚĆ” nie jest jedynie biografią aktorki. To słodko-gorzka i bardzo refleksyjna opowieść o  ludziach, świecie i emocjach, które bliskie są niejednej kobiecie, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. To autoportret Ewy Kasprzyk, ale również wciągająca i pouczająca historia, która wydarzyła się naprawdę.

O autorach:

Ewa Kasprzyk – ur. w Stargardzie Szczecińskim w 1957 r. Po maturze studiowała pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskała tytuł magistra. Następnie podjęła studia w PWST w Krakowie, a po ich zakończeniu rozpoczęła pracę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Tam zagrała wiele pełnokrwistych ról, m.in. w sztukach ,„Pułapka” Tadeusza Różewicza, , „Biesy” Fiodora Dostojewskiego oraz „Antoniusz i Kleopatra” Williama Szekspira. W świecie filmu zadebiutowała rolą Kwiryny w „Dziewczętach z Nowolipek” Barbary Sass. Następnie zagrała w ,,Medium” Jacka Koprowicza i nakręciła cztery filmy z Romanem Załuskim: „Głód serca”, „Kogel-mogel” oraz „Galimatias” i „Komedię małżeńską”. Za rolę w „Bellissimie” Artura Urbańskiego otrzymała główną nagrodę za rolę kobiecą na festiwalach w Gdyni oraz Wenecji. W 2001 roku przeprowadziła się do Warszawy. Gra na scenach warszawskich – w teatrach: Kwadrat, Polonia, Kamienica, Rozmaitości.

 

Maciej Kędziak – ur.  1979, absolwent geografii Uniwersytetu Łódzkiego. W zawodzie dziennikarza od 1994 roku. Pracował w redakcjach „Dziennika Łódzkiego”, „Faktu”, „Party” i „Gali”. Wspólnie z Ryszardem Kaliszem przygotowywał jego książkę „Ryszard i Kobiety”. „MIŁ.OŚĆ” jest jego debiutem książkowym.

Dane wydawnicze:

Autorzy: Ewa Kasprzyk, Maciej Kędziak, tytuł: „MIŁ.OŚĆ”, Wydawnictwo G+J Książki, ISBN 978-83-7778-428-0,

cena detaliczna 31,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: ok. 150,  kategoria: biografia, oprawa twarda,

data premiery: 25 września 2013 r.

Patroni:

 Pierwsza biografia Ewy Kasprzyk – sceny z życia znanej aktorki   Pierwsza biografia Ewy Kasprzyk – sceny z życia znanej aktorki