Przegląd oferty aukcyjnej

Kolejny tydzień lipca rozpocznie odbywająca się 21 lipca 41. Aukcja Sztuki Młodej, w której wezmą udział 52 pozycje w cenach wywoławczych 1000 zł. Wśród pozycji znajdują się obrazy młodych artystów, m.in. Marcina Lenczowskiego, Andrzeja Masianisa, Kamili Stefani Tkaczyk i Patrycji Kruszyńskiej – Mikulskiej. Oferta aukcji obejmuje zarówno malarstwo figuratywne, jak i abstrakcję. 

23 lipca zapraszamy na Aukcję Prac na Papierze, w której ofercie znajdują się ciekawe prace m.in. Artura Bełczykowskiego, artysty, który specjalizuje się w klasycznych technikach malarskich. Warto przyjrzeć się również grafikom Wojciecha Kostiuka, rysunkom Pawła Króla oraz  pracom Józefa Wilkonia. W aukcji wezmą udział także rzeźby Sławomira Chmielewskiego, zachwycające detalami i precyzją wykonania ze względu na swoje małe wymiary. Łącznie w aukcji weźmie udział 40 pozycji w cenach wywoławczych od 300 do 2800 zł.

25 lipca zachęcamy do udziału w 194 Aukcji. Ofertę aukcji cechuje niezwykła różnorodność wystawianych obiektów. W katalogu znajduje się aż 380 pozycji, wśród nich są oprócz malarstwa dawnego i współczesnego grafiki, monety, militaria, ceramika, rzeźby, medale i wiele innych, wspaniałych przedmiotów. Ceny wywoławcze wynoszą od 40 do 90000 zł. Najdroższą pozycją jest Portret Zofii Poniatowskiej autorstwa Jerzego Dudy – Gracza. Warta uwagi jest także praca Wandy Gołkowskiej, ważnej postaci polskiej sztuki awangardowej II połowy XX wieku oraz prekursorki konceptualizmu i op-artu. Namawiamy do przyjrzenia się pięknie zdobionym świecznikom, herbatnicom, półmiskom i wazonom.

Po raz kolejny pojawi się okazja do zakupu prac ikonicznego artysty i jednej z najważniejszych postaci w sztuce XX wieku, Salvadora Dalego. Do 26 lipca potrwa Aukcja online prac Salvadora Dali 2, w której bierze udział 20 grafik artysty. Ceny wywoławcze wszystkich pozycji wynoszą 500 zł.

Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niezamaskowane warstwą wosku. Proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie. W zaciekach barwnika, które w Indonezji uważa się za błąd, Afrykanki widzą samą istotę batiku. 26 lipca zakończy się aukcja Batiki z Zachodniej Afryki, w której weźmie udział 27 pozycji w cenach wywoławczych od 250 do 2000 zł. 

Tym dniu odbędzie się także Perspektywa czasu. Aukcja Młodej Sztuki. Rzeźba Przebudzenie Michała Spryszyńskiego jest pozycją, która przyciąga uwagę swoją ciekawą formą i niezwykle kreatywnym pomysłem. Ponadto w aukcji wezmą udział prace artystów, którzy często goszczą na aukcjach młodej sztuki. Są to obrazy m.in. Marioli Świgulskiej, Marceliny Siwiec, Pawła Dąbrowskiego i Bartłomieja Baranowskiego. Oprócz polskich twórców w ofercie aukcji znajdują się prace Jose Angela Hilla, artysty urodzonego w Wenezueli, obecnie mieszkającego i tworzącego w Buenos Aires. Ceny wywoławcze 48 pozycji wynoszą od 500 do 2500 zł. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi pozycjami dostępnymi na aukcjach w tym tygodniu na naszej stronie internetowej https://onebid.pl/pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.